Opublikowano

Biurko gamingowe vs home office

biurka-dla-gracza-titan-space

Biurko gamingowe vs home office

Biurko gamingowe posiada zdecydowane różnice w porównaniu z tym do home office. Pulpity do ​​gier oferują duży komfort i ergonomię, ale niewprawione oko może je łatwo pomylić z zwykłym biurkiem. W tym artykule staramy się uchronić Cię przed tego rodzaju niedogodnościami. Przedstawimy różnice między biurkiem do gier a stołem do pracy. Znajomość tych różnic sprawi, że gra stanie się niesamowita i pozwoli zaoszczędzić nerwy i pieniądze .

Możliwość dostosowania

Choć może się to wydawać inaczej, gra jest zajęciem wymagającym fizycznie, szczególnie jeśli spędzasz przy niej większość czasu. Właśnie dlatego większość zapalonych graczy zawsze wybiera najlepsze biurka komputerowe i fotele gamingowe na rynku. Pulpit do gier sprawia, że ​​granie jest znacznie łatwiejsze, głównie dzięki możliwości regulacji i dostosowania do konkretnych potrzeb gracza.

Biurka do ​​gier mają zazwyczaj regulowane wysokości, aby zapewnić graczowi doskonały zasięg i widoczność. Oprócz możliwości regulacji wysokości, świetne stoły do ​​gier mają również rozkładaną powierzchnię, aby zapewnić wygodne ustawienie dłoni podczas gry, szczególnie jeśli używasz klawiatury.

Z drugiej strony większość biurek home office jest zbudowana statystycznie, tym samym idealnie pasują do przeciętnego użytkownika. Niestety, statystyczny użytkownik nie zawsze jest graczem. Z tego powodu większość biurek typu home office nie ma regulowanych wysokości lub funkcji pochylania.

Trwałość, czyli ciśnij i nie żałuj

Gdy porównasz siłę uderzenia z jaką spotyka się biurko gamingowe a stół do home office, to sam przyznasz, że ten pierwszy czasami naprawdę przechodzi ciężką próbę. Różnorodne emocje, takie jak podniecenie, gniew i oczekiwanie, są powszechne w pokojach gier. Często blaty gamingowe są świadkami nie jednej klęski i odbiorcą nie jednego uderzenia. Oznacza to zatem, że stół do gier powinien być wykonany z bardzo mocnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, twarda płyta, co najczęściej ma miejsce. Właśnie dlatego z szczególną uwagą projektujemy i wykonujemy biurka do gier marki Titan Space. Chociaż biurka biurowe są również wytrzymałe, to jednak ich odporność i trwałości jest niższa od biurka do gier. Sam przyznasz, że rzadko kiedy w biurze dochodzi do takich zamierzonych aktów wyżywania się na martwej scenerii.

Komfort i jeszcze raz komfort

Biurka  home office zostały zaprojektowane z funkcjami zapewniającymi wygodną postawę, dzięki czemu praca jest bardziej znośna. Nie można w ogóle porównać ich poziomu komfortu z wygodną jakie zapewniają biurka gamingowe. Jak wspomniano powyżej, gry wymagają znacznie większej wytrzymałości, zwłaszcza że gracz z reguły spędza większość czasu na rozgrywkach w sieci, co oznacza godziny przyjemności, emocji i często też porażek. Biurko do gier jest zazwyczaj wyposażone w najlepsze opcje regulacji i dostosowywania, aby zapewnić graczowi 100{cf656ce5c5d999112d75a57f44fbbaadbb768b7b1949c8a69f1d8199246d3aa7} komfortu. Powierzchnie stołów do gier są zwykle gładkie, z dużymi pulpitami, w przeciwieństwie do większości biurek biurowych o podstawowych wzorach.

Przestrzeń, czyli jak się nie zgubić na biurku

Ilość miejsca potrzebnego do pracy na przeciętnym biurku jest dość niewielka w porównaniu do ilości miejsca potrzebnego na biurku do gier. Czynnik ten wpływa na kształt i rozmiar większości biurek biurowych i gamingowych. A wszystko po to, aby wyglądały świetnie, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Z tego powodu większość biurek home office ma kształt prostokąta. Z drugiej strony coraz częściej stacja do gier będzie projektowana jest w kształcie litery L albo posiada zdecydowanie większy pulpit.

Dodatkowe funkcje.

Biurka gamingowe wyróżnia szereg akcesoriów, w które są wyposażane. Począwszy od uchwytów na słuchawki, poprzez dodatkowe miejsce na monitory, podstawki pod wyświetlacze, dodatkowe porty USB, kończąc na oświetleniu LED.

Koszty, czyli unikaj pozornych oszczędności

Ponieważ stoły do ​​gier mają bardziej spersonalizowane funkcje w porównaniu do stołu home office, oczywiste jest, że stół do gier ma wyższą cenę. Jako producent biurek gamingowych oferujemy naszym klientom szeroki wachlarz możliwości dopasowany do każdego portfela. Więcej informacji na temat pulpitów do gier można znaleźć w poprzednich artykułach, zwłaszcza jeśli planujesz w nie zainwestować. W rzeczywistości, nawet przy dość niskim budżecie, nigdy nie powinieneś rezygnować ze swojej wizji posiadania wymarzonego stołu do gier.

Wnioski

Jeśli planujesz ulepszyć swoją stację do gier lub po prostu dodać do niej stół, musisz znać główne różnice między stołem biurowym a stołem do gier. Większość początkujących graczy zwykle myli te dwa pojęcia, głównie dlatego, że nie wiedzą dokładnie, jak powinno wyglądać i działać biurko gamingowe.  Przy odpowiednich wskazówkach z tego artykułu łatwiej jest zidentyfikować stół do gier, czy biurowy i wybrać dokładnie ten, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Odwiedź nasz sklep Titan Space i znajdź inspiracje na swoje wymarzone biurko do gier.

Zespół Titan Space

Sprawdź nas na facebook