Opublikowano

Gry wideo podczas COVID19

Titan-Space-Biurka-gamingowe

Gry wideo podczas COVID19

Nie czuj się źle, jeśli Twoje dzieci grają więcej niż kiedykolwiek. Dlaczego nie dołączyć do nich? Gry wideo podczas COVID19 mogą stanowić kolejną możliwość do spędzenia większej ilości czasu z rodziną.

W ciągu ostatniego miesiąca, gdy musieliśmy poddać się kwarantannie w domu, wiele osób ponownie zwróciło się do gier wideo jako alternatywy rozrywki. Decyzjami administracyjnymi wiele boisk, placów zabaw i innych atrakcji dla dzieci została zamknięta z dnia na dzień, aby wymusić dystans społeczny.

Koronawirus: na pomoc gry komputerowe

Ludzie na całym świecie spędzają coraz więcej czasu na gry wideo podczas COVID19. Verizon podaje, że liczba sprzedanych gier wzrosła o 75{cf656ce5c5d999112d75a57f44fbbaadbb768b7b1949c8a69f1d8199246d3aa7} i to tylko w pierwszym tygodniu samej masowej izolacji. Podaż konsol Nintendo Switch nie jest w stanie nadążyć za popytem. Animal Crossing: New Horizons, najnowsza wersja długo działającej serii Nintendo, sprzedała się w Japonii w ponad 3 milionach egzemplarzy od czasu premiery 20 marca.Sprzedaż sprzętu, oprogramowania, akcesoriów i kart do gier w USA przekroczyła w marcu wartość 1,6 miliarda USD. Wydatki na sprzęt wzrosły o 63{cf656ce5c5d999112d75a57f44fbbaadbb768b7b1949c8a69f1d8199246d3aa7} w porównaniu z marcem 2019 r.

Izolacja: nie daj się zwariować

Badania sugerują, że nie powinniśmy nadużywać gier komputerowych bez względu na opisane okoliczności. Jednak granie z umiarem nie stanowi zagrożenia, chyba, że chcesz rozpocząć rozgrywkę w Dark Souls a z natury jesteś porywczy.. W maju 2019 r. Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie przegłosowała włączenie uzależnień od gier wideo do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Jednak, czy gry wideo mają tylko negatywne aspekty dla naszego zdrowia?

Gry wideo: nie oceniaj książki po okładce

Badania pokazują, że gry wideo mogą zapewnić liczne korzyści, m.in.:

  • po pierwsze społeczne,
  • dalej motywacyjne,
  • także emocjonalne
  • i poznawcze.

Czas rozprawić się ze stereotypowym podejściem do wizerunku graczy jako samotników grających godzinami w wilgotnej piwnicy. Dzisiaj dzieci i dorośli mogą spędzać ze sobą czas grając w gry online. Wystarczy dobre połączenie internetowe, wygodne gamingowe biurko (jeśli go jeszcze nie masz, na co czekasz – odwiedź Titan Space). Podczas pandemii to właśnie łączność w trakcie rozgrywki jest jedną z ostatnich ostoi i pozwala zachować normalność.

Interakcja społeczna podczas rozgrywki wpływa tak samo pozytywnie na ludzi jak zwykłe spotkania w świecie rzeczywistym.

Kup biurko i pograj z dzieckiem

Zamiast denerwować się z powodu spędzania przez Twoje dzieci czasu na gry wideo, dołącz do nich.

Granie ma wiele zalet dla osób w każdym wieku. Według badania przeprowadzonego w 2016 r. Przez Mailman School of Public Health Uniwersytetu Columbia, korzystanie z gier wideo wśród dzieci w wieku 6–11 lat wiązało się z wysokim wzrostem zasobów intelektualnych i kompetencjami, które uwidaczniały się w szkole. Dzieci regularnie spędzające czas przed komputerem biegle radzą sobie z problemami.  Podnoszą się ich zdolności analityczne i zorientowanie na cel.

Badania nie kłamią: głupio Ci?

Na podstawie badania przeprowadzonego wśród 900 osób w 45 krajach, które grają w gry online typu RPG, stwierdzono, że około trzy czwarte zarówno mężczyzn, jak i kobiet nawiązuje dobre i trwałe relacje z innymi graczami online. Co więcej, 10{cf656ce5c5d999112d75a57f44fbbaadbb768b7b1949c8a69f1d8199246d3aa7} uczestników badania nawiązało trwałe i intymne relacje z kimś, kogo spotkali w grze. Czyżby granie w gry wideo podczas COVID19 mogło odmienić Twoje życie emocjonalne?

Biurko dla gracza kuźnią talentów

Eksperci twierdzą, że granie może pomóc graczom rozwinąć szereg umiejętności. Ludzie uczą się negocjować, współpracować, pracy zespołowej, myślenia krytycznego, dystansu, przewidywania długofalowych skutków decyzji. Ciągłe podejmowanie porażek i wciąż praca nad jakimś celem wpływa na wykształcenie wytrwałości. Projektanci gier od dawna są tego rodzaju czarodziejami. Jakby na to nie patrzeć wymyślili, jak utrzymać młode osoby w skupieniu przez wiele godzin ucząc ich przy tym nowych umiejętności. A w szkole 45 min jest wręcz karą.. Nadal są w tym lepsi niż większość nauczycieli.

Zacznij grać i się rozwijać

Istnieją dowody, że gry wideo również mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia psychicznego. Kiedy walczysz z traumatycznymi myślami, możesz zatracić się w grze. Opublikowane badania ilustrujące korzyści terapeutyczne gier wideo dla weteranów wojskowych stanowią niepodważalny aspekt w kontynuowaniu terapii i badań w tym zakresie. W trakcie pandemii prawdziwe życie jest dla wielu z nas traumatyczne. Gry pozwolą Ci zminimalizować skutki uboczne izolacji.

Tobie jest ciężko, a pomyśl o dzieciach

Dzieci odczuwają niepokój rodziców z powodu epidemii COVID19. Wielu martwi się o swoje zdrowie i sytuacje ekonomiczną. Formuła lęku to nieprzewidywalność, brak kontroli i potencjalne zagrożenie w kwestiach, na które nie masz wpływu. Twój lęk przekłada się na dzieci. Tutaj przyjemna rozgrywka może być rozwiązaniem. Zaopatrz swoje pociechy w rozwijające gry, biurko gamingowe i zacznij z nimi spędzać czas.

Pogłówkuj przy biurko dla gracza

Badania pokazują, że gry wideo mogą być również dobre dla mózgu na inne sposoby. Na przykład niemieccy naukowcy odkryli, że dorośli, którzy grali w Super Mario 64 przez 30 minut dziennie przez dwa miesiące, zwiększyli ilość komórek nerwowych mózgu.

Gry to nie wszystko: czyli rusz tyłek

Ważne jest, aby rodzice upewnili się, że ich dzieci również mają zapewnią dawkę ćwiczeń fizycznych. Tutaj z pomocą także mogą przyjść gry kontrolowane ruchem ciała.

Titan Space zachęca do grania

Mamy nadzieję, że zaktualizowaliśmy Wasze podjęcie do aspektu gier wideo. Stanowią świetną odskocznie od problemów świata (w tym COVID19), czynnik do poprawy umiejętności, a także okazje do spędzenia czasu z bliskimi.

Jeśli nie masz jeszcze przygotowanego kącika do gier, pomożemy. Przeczytaj nasze poprzednie artykuły, w których opisaliśmy wszystkie zalety dedykowanego biurka do gier, które może trafić do Twojego pokoju i nie musi służyć tylko rozgrywce. Chociaż większość graczy często podejmuje decyzje o zakupie biurka komputerowego czysto emocjonalnie, mamy nadzieję, że przy swoim wyborze będziesz kierował się opisanymi poradami. Twoje najlepsze biurko gamingowe może posłużyć Ci przez wiele lat.

Więc na co czekasz? Poznaj szeroką gamę pulpitów do gier na naszej stronie Titan Space i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli martwisz się swoim budżetem to uspokajamy. Mamy wiele biurek komputerowych wysokiej jakości dopasowanych do możliwości finansowych większości użytkowników.

Zespół Titan Space

Sprawdź nas na facebook