Opublikowano

Jak prawidłowo siedzieć przy komputerze

biurka-gamingowe-titan-space

Jak prawidłowo siedzieć przy komputerze

Czy Twoja praca lub hobby wymaga siedzenia przez 40 lub więcej godzin tygodniowo? Jeśli jesteś podobny do większości graczy, odpowiedź brzmi tak. Zła postawa może powodować niepożądane skutki uboczne – w tym napięcie / ból szyi, pleców, kolan i bioder oraz słabe krążenie. Dobrą wiadomością jest to, że łatwo możesz pozbyć się potencjalnych problemów odpowiednimi narzędziami. Dowiedz się jak prawidłowo siedzieć przy komputerze Popraw nie tylko komfort fizyczne, ale także osiągaj lepsze wyniki w rozgrywce.

Właściwe położenie

Zła postawa jest przyczyną bólu fizycznego, którego doświadcza wielu pracowników biurowych, czy miłośników gier. Ważne jest, aby pamiętać o znaczeniu dobrej postawy przez cały dzień pracy lub zabawy z grami wideo. Oprócz zmniejszenia bólu i poprawy zdrowia fizycznego, dobra postawa może również poprawić nastrój i pewność siebie. Oto porady Titan Space jak prawidłowo siedzieć przy komputerze:

 • po pierwsze, dostosuj wysokość krzesła tak, aby stopy były płasko na podłodze, a kolana były w linii z biodrami,
 • dalej, usiądź prosto i trzymaj biodra daleko w tyle na krześle,
 • co więcej, oparcie krzesła powinno być nieco pochylone pod kątem 100 do 110 stopni. To szczególnie ważne dla osób intensywnie grających,
 • także, upewnij się, że klawiatura jest blisko i bezpośrednio przed Tobą,
 • następnie, postaraj się, by Twoja szyja pozostała zrelaksowana i w neutralnej pozycji, monitor powinien znajdować się bezpośrednio przed tobą, kilka centymetrów nad poziomem oczu,
 • na koniec, usiądź co najmniej 50 centymetrów (lub na wyciągnięcie ręki) od ekranu komputera.

Ćwiczenia

Biurko gamingowe to świetne zaproszenie do rozrywki. Jednak nie zapewni Ci odpowiedniej dawki ruchu.  Jeśli zamierzasz spędzić przy komputerze kilka godzin, zaleca się przerwy co 30 minut. W tym czasie powinieneś przejść się np. po herbatę, porobić kilka prosty ćwiczeń rozciągających. Dlaczego? Gdy siedzisz się przez dłuższy czas, Twoja krew zaczyna płynąć wolniej. Taka rozgrzewka pozwoli naładować ciało. Rozgrywka przy biurku gamingowym potrafi być wciągająca, ale przedstawimy Ci kilka naszych wskazówek:

 • po pierwsze, przejdź się do sklepu po zakupy. Nawet 5-10-minutowy marsz może pomóc przeciwdziałać negatywnym skutkom długotrwałego siedzenia i angażuje mięśnie potrzebne do utrzymania dobrej pozycji,
 • co więcej, podstawowe pozycje jogi mogą zdziałać cuda dla ciała. Odpowiednie rozciąganie wzmacniania mięśnie, które napinają się podczas siedzenia.
 • także pomocne jest umieszczenie wałka z pianki pod plecami. Zasadniczo działa to jak masaż pleców i pomoże ci usiąść prosto przy biurku z mniejszym dyskomfortem.

Biurko gamingowe remedium

Prawidłową postawę zdecydowanie łatwiej utrzymać przy odpowiedniej wielkości meblem. Jednym z nich są biurka dla graczy. Najlepsze biurka firmy Titan Space pomagają zachowanie odpowiednich proporcji i odległości przy rozgrywce. Dodatkowo możliwość regulacji wysokości sprawi, że Twoje monitory będą zawsze na odpowiedniej wysokości. Biurka gamingowe Titan Space to:

 • po pierwsze odpowiednia odległość od monitora komputerowego,
 • dalej możliwość regulacji wysokości,
 • także zapewnienie odpowiedniej przestrzeni dla klawiatury i pozostałego wyposażenia

 

Nasza firma Titan Space powstałą z myślą niesienia pomocy graczom i osobom często pracującym przy komputerach. Ergonomiczne zaprojektowane biurka komputerowa wspierają zachowanie właściwej postawy. Chcesz zapomnieć o bólu fizycznym (chyba, że zamierzasz tłuc ręką po przegranym meczu w nasz blat)?

Skontaktuj się dziś z Titan Space, aby uzyskać więcej informacji na temat idealnego biurka dla Twojego środowiska pracy i gry.

Zespół Titan Space

Sprawdź nas na facebook