Opublikowano

Jak zrobić biurko gamingowe

biurka na wymiar

Jak zrobić biurko gamingowe

Zbudowanie niestandardowego biurka do gier nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale oczywiście z odpowiednim pokładem cierpliwości  możliwe do zrealizowania. Wielu graczy nie może dostać wymarzonego biurka na wymiar. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że większość producentów oferuje standardowe rozwiązania bez możliwości personalizacji. Jako gracze, często potrzebujecie regulowania wysokości, indywidualnego rozłożenia dodatkowych urządzeń, nadstawek na monitor lub ramion, większego blatu na 3 monitory. Jeśli z zazdrością patrzysz na wykonane na zamówienie biurka do gier, pokażemy jak zrobić biurko gamingowe samodzielnie. Pokażemy wam dziś prostą konstrukcję pod biurka gamingowe z ledami. Projekt możesz później rozbudować.

Biurko gamingowe jak zrobić

Zmierz ile miejsca będziesz potrzebować na konfigurację biurka gamingowego na 3 monitory. Umieść sprzęt do gier na podłodze w taki sposób, w jaki chcesz go ustawić. Następnie zmierz obszar, który zajmują dodatki. Sprawdź też wysokość biurka jaka będzie dla Ciebie optymalna. Zapisz wszystkie pomiary.

Biurka gamingowe dla graczy są na ogół większe niż typowe biurko home office, ponieważ sprzęt może zajmować dużo miejsca.

Biurko gamingowe i do nauki

Wybierz blat o wymiarach co najmniej 135 c x 65 cm. Pamiętaj, że w sklepach z materiałami budowlanymi znajdziesz gotowe blaty, już pomalowane.

Dobrym materiałem pod kątem wytrzymałości jest także sklejka. Przy wyborze takiego blatu musisz pamiętać o jednej kluczowej cesze tego materiału – może się wyginać do wewnątrz. Jest to wada, którą łatwo skorygować poprzez montaż poprzecznej belki pod blatem.

Biurko gamingowe jak wybrać pozostałe komponenty

Kup 4-6 regulowanych nóg do biurka w sklepie meblowym lub na stronie internetowej. Są one powszechnie dostępne. Istnieje wiele wariantów  pod kątem

  • po pierwsze szerokości,
  • dalej kształtu,
  • czy wysokości.

Biurko gamingowe nabierze indywidualnego charakteru m.in. właśnie poprzez wybór nóg. Masz wiele możliwości charakteryzacji biurka gamingowego. Nogi rozłóż równomiernie, tak aby dobrze przenosiły ciężar blatu i akcesoriów.

Inną popularną opcją jest zastosowanie nóg loftowych (patrz na nasze biurka industrialne loft). Są one jednak na stałej wysokości i nie można ich regulować, więc najpierw musisz określić idealną wysokość biurka do gier, aby upewnić się, że kupujesz odpowiedni rozmiar.

Przymocuj nogi do rogów powierzchni biurka. Umieść nogi około od 5 do 7 cm od każdego z rogów, a piątą nogę umieść na środku spodu w pobliżu tylnej części biurka. Zapewni to dodatkowe wsparcie dla ekranów komputera. Uważaj, aby nie mocować wkrętów pod kątem, ponieważ mogą one wypaść później.

Biurko gamingowe czy warto zrobić nadstawkę na monitor

Czasami potrzebujesz podnieść monitor, aby poprawić jakość rozgrywki. Zdobądź dodatkowe kawałki drewna lub płyty laminowanej. Aby utworzyć nadstawkę na monitor potrzebujesz jednego kawałka drewna o wymiarach min. 60 cm x 20 cm i dwóch kawałków drewna o wymiarach min. 10 cm x 20 cm.  Elementy należy połączyć wkrętami do drewna.

Upewnij się, że wybierasz solidne, twarde drewno do tej funkcji, ponieważ nadstawka będzie trzymać ekrany komputerów. Jeśli drewno jest kruche, będzie niestabilne, a ekrany będą bardziej narażone na odpadanie.

Nadstawka na monitor zwiększy powierzchnię biurka, jednocześnie dodając mu przyjemnego wyglądu.

Biurko gamingowe białe?

Biały to popularny kolor biurek do gier, zwłaszcza jeśli chcesz dodać oświetlenie LED pod spodem. Biały odda kolor świateł LED i sprawi, że będą bardziej zauważalne.

Biurko gamingowe z ledami

Zdobądź światła LED, jeśli chcesz dodać oświetlenie pod spodem biurka. Możesz przymocować oświetlenie LED do spodu biurka i nadstawki, aby poprawić jego wygląd. Światła sprawią, że Twoje biurko będzie wyglądało nowocześnie.

Dodaj światła LED pod biurkiem z taśmą elektryczną, aby uzyskać designerski styl. Umieść oświetlenie około 2,5 do 5 cm od krawędzi biurka, tak aby światło było widoczne.

Najlepiej użyć do tego  taśmy elektrycznej, aby oświetlenie LED było łatwe do usunięcia.

Biurko gamingowe komputerowe: spełnienie marzeń

Jak sam widzisz do stworzenia biurka dla gracza potrzebne jest trochę samozaparcia, narzędzi, a przede wszystkim czasu i cierpliwości. A co jeśli nie jesteś majsterkowiczem i chcesz to zlecić profesjonalistom?

Biurka od Titan Space dają taką możliwość. Jeżeli potrzebujesz biurka na wymiar i nie masz czasu na żmudne majsterkowanie, możesz zlecić nam to zadanie. Skontaktuj się z nami, pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania, które sprawi, że zyskasz unikatowe biurko gamingowe z wymarzonymi dodatkami.

Zespół Titan Space

Sprawdź nas na

youtube

instagram

facebook